Aramızda Paranın Lafı Olsun Kampanyası
21 Ekim 2019 , Pazartesi 07:12
 • Siyasetin nasıl ayakta kaldığı bizi ilgilendirmeli mi? Bir adayın banka hesabı seçim afişi kadar görünür olsaydı, ona da bakar mıydık? Partilerin mali kaynakları da politikaları gibi bir yerlerde yazsaydı, açıp okur muyduk? Oyumuzu kullanırken tüm bunları hesaba katar mıydık? Bu bilgilere ulaşabilseydik, kararlarımız etkilenir miydi?

  Bu soruların cevaplarını bilirsek, partilerin ve adayların nasıl yarıştığını da biliriz. Seçimlerden önce veya sonra fark etmez, eşit ve adil koşullarda mı rekabet ediliyor; izleyebiliriz. Siyasi partiler ve adaylar siyasete harcanan parayı konuşulur kılırsa, vatandaşlar olarak biz de bunun için daha çok talepkar olabiliriz. Konuşmaya başladıkça, karşılıklı olarak ihtiyaçlarımızı daha iyi anlar; siyaseti güçlendirirz.

  Paranın konuşmadığı ama konuşulduğu güçlü bir siyaset için herkesi sorumluluk almaya çağırdığımız "Aramızda Paranın Lafı Olsun" kampanyası sayfasına ulaşmak için tıklayın.


  Notice: Undefined index: wpcf-somut-pdf-file in /home/denetleme01/public_html/wp-content/themes/app/single-somut-oneriler.php on line 91
  En Çok Okunanlar
  Yazarın Diğer Yazıları