Denge ve Denetleme Ağı Şubat Bülteni

 

Denge ve Denetleme Bültenimizin Şubat Sayısından Herkese Merhaba;

Rusya’nın Ukrayna işgali Şubat ayına damgasını vurdu. Denge ve Denetleme Ağı olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini kınıyoruz. Taraflara diplomatik mekanizmaları işletmesi ve Rusya’ya uluslararası hukuk kurallarına uygun hareket etmesi çağrısında bulunuyoruz. Medya’yı da barışçıl çözümlerle daha duyarlı yaklaşmaya davet ediyoruz.

Bu ay da ağımızın faaliyet alanları kapsamında öne çıkan gelişmeleri denge ve denetleme ölçütlerine uygun olarak değerlendirerek sizlere sunuyoruz. 

Denge ve Denetleme Ağı’nın Anayasa, Yasama, Yürütme, Yargı, Yerel Yönetim, Medya, Sivil Toplum Reform grupları ile birlikte ve Toplumsal Cinsiyet Eylem Planımız çerçevesinde ayrı ayrı ele aldığımız güncel gelişmeleri denge ve denetleme ölçütleriyle değerlendirmeyi sürdürüyoruz. Bu ay Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Çalıştayımız sonucunda oluşturduğumuz raporumuzun lansmanını gerçekleştirdik. Bu bağlamda parlamenter sistemin demokratik bir işleyişle yeniden inşa edilmesi yolunda atılan adımları izliyoruz. 

Türkiye için oldukça hareketli geçen bu ayın Denge ve Denetleme değerlendirmesine birlikte bakalım ve işleyen bir denge denetleme sistemine bir adım da olsa yaklaşalım. 

Keyifli okumalar

 
Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN