Ülkemizdeki sorunların çözüm yeri meclis olmalı!

Biz vatandaşlar, seçtiğimiz milletvekillerini, temsilcilerimiz olarak Meclise göndermekteyiz. Verdiğimiz oylar yoluyla Meclis çatısı altında bulunan tüm milletvekilleri hepimizin iradesini, fikirlerini temsil etmektedir. Her türlü sorunumuzun çözüm yeri Meclistir ve demokrasimizin garantisi de tüm milletvekillerinin görüşlerini hür biçimde, hukuk çerçevesinde ifade etmeleridir. Venedik Komisyonu kararları ve AİHM içtihatları, bu hukukun çerçevesi için iyi bir referans oluşturmaktadır. Güçlü bir meclisin özgür bir tartışma ortamı olarak varlığı, denge ve denetlemenin temel unsurlarından olduğu gibi, tüm milletvekilleri de yasalara uymakla yükümlüdür.  

1960 darbesinden bu yana ve her siyasi parti kapatma davasında deneyimledik ki, milletvekillerine yönelik gözaltı ve tutuklamalar, her dönemde toplumsal barış ve uzlaşının önünü kapamış; bir arada huzur içinde yaşamamıza engel olmuştur.

Bu kısır döngünün kırılması için Meclise ve irademize sahip çıkmak, demokrasiden yana vatandaşlar ve sivil toplum olarak görevimizdir.

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN