Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınıyoruz!

Ana muhalefet partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi lideri, 27. dönem İzmir milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı cenaze töreni sırasında saldırıya uğramış, sonrasında sığındığı ev kuşatılarak linç edilmeye kalkışılmıştır.

Denge ve Denetleme Ağı olarak bu saldırı ve linç girişimini kınıyor, Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Her ne koşulda olursa olsun, hiçbir fiziki saldırı ve linç girişimi kabul edilemez, kamu görevlileri ve siyasilerce anlayışla karşılanamaz, teşvik edilemez, cezasız bırakılamaz. Saldırının sonlandırılmasında zafiyet gösteren kamu görevlilerine dönük soruşturma sürecinin etkili bir şekilde devam etmesini ve olayın faillerinin, denge denetlemeli, yetkin bir demokrasiye yakışır şekilde, en kısa sürede yargı önüne çıkarılmalarını bekliyoruz.

Bununla birlikte, olaya zemin hazırlayanın, kutuplaştırıcı siyasi dil ve iklim olduğunu düşünüyoruz. Bu dil ve iklimin ortaya çıkmasında, yaygınlaşmasında pay sahibi olan tüm siyasi aktörleri ve medya organlarını, olaydan gerekli dersleri çıkarmaya, bir arada yaşamanın gereklerine uygun davranmaya davet ediyoruz.

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN