Denge ve Denetleme Ağı Ağustos Bülteni

Farklılıklarımızla birlikte özgürce yaşadığımız, haklarımızın güvence altında olduğu, adil, eşit bir Türkiye hayali ile çıktığımız yolculuğumuz sürüyor. İlk günkü gibi ‘hayalini kurduğumuz Türkiye için denge ve denetleme şart’ diyor ve güçlü bir denge denetleme sistemi için birlikte üretmeye devam ediyoruz.

Bu bülten artık her ay düzenli olarak sizlere ulaştırmayı hedeflediğimiz ‘Denge ve Denetleme Bülteni’. Burada hızlı gündemin içinde satır arasında kaybolan önemli unsurları ‘yavaş habercilik’ (slow journalism) anlayışıyla derleyeceğiz. Çalışma alanlarımız Anayasa, Yasama, Yürütme, Yargı, Yerel Yönetim, Medya, Sivil Toplum başlıklarındaki ayrı ayrı ele alacağımız güncel gelişmeleri denge ve denetleme ölçütleriyle değerlendireceğiz. Eksikleri birlikte görüp daha iyisine kavuşmak için birlikte düşünecek ve elbette birlikte yol alacağız.

Bültenimizin bu ilk sayısında Ağustos ayını mercek altına aldık. Gelin, Türkiye için oldukça hareketli geçen bu ayın Denge ve Denetleme değerlendirmesine birlikte bakalım ve işleyen bir denge denetleme sistemine bir adım da olsa yaklaşalım.

Keyifli okumalar

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN