Bize Katılın

Katılım

Eğer Deklarasyonumuzda yazan taleplere katılıyorsanız, siz de Ağımızın bir parçası olabilirsiniz. Türkiye’de denge ve denetlemenin daha iyi işlemesi için reforma ihtiyaç duyulan 7 alanda (‘yasama’, ‘yürütme’, ‘yargı’, ‘yerel yönetimler’, ‘medya’, ‘anayasa’, ‘sivil toplum’) çalışmak üzere kurulan reform gruplarına katılarak kendi önerilerinizi görünür kılabilirsiniz! Böylece katılımcı ve çoğulcu demokrasiyi güçlendirebilir; daha demokratik bir sivil ve siyasi kültürü bir arada inşa etmek için inisiyatif alabilirsiniz! Ağımız, sivil toplum örgütlerinin kurumsal üyeliğine açıktır.

Hemen şimdi buraya tıklayın ve açılan formu doldurun!

Şimdiden Türkiye’nin en büyük en çeşitli ve en eşsiz platformuna hoş geldiniz!

ÜYE OLMADAN NELER YAPABİLİRİM?

Denge Denetleme’yi Anlatayım!

Denge denetleme hayatın kalbinden geçiyor. Evden, sokaktan, trafikten; okuldan, iş yerinden, sinema salonundan, futbol sahasından geçiyor. Bu kocaman iş bölümünde herkese, hepimize farklı roller düşüyor. DDA’yı takip ederek, Türkiye için yeni bir kavram olan denge denetlemenin bizi neden bu kadar ilgilendirdiğini öğrenin! Kendi fikir ve çalışmalarınızı paylaşarak denge denetleme’yi daha iyi anlatmamıza yardımcı olun!

Çalışmalarınızı Daha Çok İnsana Ulaştırayım!

Denge ve denetlemeye duyulan ihtiyacı daha iyi anlamak için saha çalışmaları ve analizler yapıyor; makaleler, videolar, infografikler üretiyoruz. Eksiklikleri tespit etmek ve dile getirmekle yetinmiyor; yayınladığımız politika belgeleri, çağrılar ve raporlar ile somut çözüm önerileri de getiriyoruz. Karar alma süreçlerinde katılımcı olabilmek için kampanyalar düzenliyor, kamuoyunun dikkatini çekiyoruz. Çalışmalarımızı çevrenizde yaygınlaştırarak daha çok insanın faydalanmasını sağlayın!

Uzman Desteği Vereyim!

Yasama, yargı, yürütme, medya, sivil toplum, yerel yönetimler, anayasa, siyasi partiler ve seçim sistemi, düzenleyici ve denetleyici kurumlar alanlarında deneyim ya da uzmanlık sahibiyseniz, bize ulaşın; birlikte üretelim!

Uzman Havuzumuza Katılmak için Tıklayın!

Sosyal Medyada Arkadaşınız Olayım!

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin; testlerimizi çözün, oyunlarımıza katılın, hashtaglerimizi kullanarak ileti paylaşın! Denge denetleme, birlikte yaratacağımız farkındalıkla, dijital dünyada da konuşulsun, tartışılsın!

Kütüphanede Tuzum Olsun!

Denge denetlemeyle ilgili olduğunu düşündüğünüz araştırma, rapor vb. her türlü kaynağı bizlerle paylaşın; Türkiye’nin ilk ve tek denge denetleme kütüphanesini birlikte büyütelim!

Başka Bir Yol Biliyorum!

Belki de katılmanın bizim aklımıza gelmeyen başka yolları var. Bu, toplantılarımızda fotoğraf çekmek de olabilir; bir etkinliğimizin haberini yapmak da… Ya da, yeni kampanyamıza en yaratıcı sloganı siz bulacaksınızdır, kimbilir… Katkı sunmak, önermek istediklerinizi bize iletin; bir arada gerçekleştirelim!

Tüm bunlar için dengevedenetlemeagi@birarada.org adresine bir e-posta atmanız yeterli.

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN