DDA Ofisi

Denge denetleme için emek vermekten keyif alan ekibimiz, üyelerimizin katkılarıyla tüm çalışma alanlarımızı daha da güçlü ve görünür hale getirmeye çabalıyor.

Araştırma Geliştirme, Savunuculuk ve Saha, Mecliste.org ve İletişim birimlerimizin bir yandan Türkiye toplumunu ilgilendiren önemli gelişmelere dair içerik üretirken bir yandan katılımcı ve şeffaf bir yasama sürecinin hayata geçirilebilmesi için çalışıyor. Bir yandan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlara eğitimler verilirken bir yandan aktif katılımcılık odaklı etkinlikler düzenleniyor. Tüm bunların görünür olması, daha fazla vatandaşa ulaşması için youtube yayınlarından sosyal medya hesaplarına, podcastlere kadar çok çeşitli içerikler üretiliyor.

Sözün özü; 10. yılımızı geride bırakırken de farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz.

Hayriye Ataş – DDA Projesi Genel Koordinatörü

Lisansını Ankara Üniversitesi Amerika Filolojisi bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi, CIFE Institute, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları bölümünde tamamladı. BM Kalkınma Programı, İçişleri Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, AFAD, TODAİE gibi çeşitli kurumların AB finansmanı ile yürüttüğü projelerde iyi yönetişim uzmanı olarak yer aldı. 2016 yılında DDA’da çalışmaya başladı. 2019 Şubat ayından bu yana DDA Genel Direktörü olarak görev alıyor.

Hakan Yavuzyılmaz – Araştırma ve Politika Geliştirme Koordinatörü

Lisansını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminde, yüksek lisansını Suffolk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, Doktorasını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde tamamladı. Doktora sonrası araştırma için Nottingham Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünde misafir araştırmacı olarak çalıştı. Başkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde halen ders veriyor. Akademik çalışmaları Party Politics ve Journal of Balkan and Near Eastern Studies gibi uluslararası dergilerde yayınlandı. 2020 yılında DDA’da politika analisti olarak çalışmaya başladı. 2021 Mayıs ayından bu yana DDA’da Araştırma ve Politika Geliştirme Koordinatörü olarak çalışıyor.

Handan Ceren Bayar – İletişim Koordinatörü

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Merkez Haber Ajansı, The New Anatolian Gazetesi, internethaber.com sitesi ve İMC TV’de muhabir ve editör olarak görev yaptı. 12 yıl süren gazetecilik deneyiminin ardından TBMM’de politika ve basın danışmanlığı görevini yürüttü. 2021 Temmuz’unda DDA’da İletişim Koordinatörü olarak çalışmaya başladı.

Eren Çağdaş Bilgiç – Mecliste.org Program Koordinatörü

2013 yılında Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi Bölümü’nden mezun oldu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Planlama Lisansüstü Programı’nı “Ekolojik dayanıklılığa bir araç olarak ‘havza koruma planları’” konulu teziyle bitirdi. Halen ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama doktora programında eğitimine devam ediyor. Proje geçmişi, akademik kariyeri ve aldığı ödüllerle birlikte çeşitli STK’ların bünyelerinde proje döngülerinde görev aldı.

Atlas Arslan – Editör

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okudu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde Lisanüstü öğrencisi. Anka Haber Ajansı, Akşam, Yurt, Birgün Gazeteleri’nde muhabirlik yaptı. Birgün Medya’da haber ve program içeriği hazırlayıp sundu. Farklı içerikte dergi ve haber portallarına içerik hazırlayıp editörlük yaptı. Uçan Süpürge Vakfı’nda basın koordinatörü ve editör olarak çalıştı. Çoğunlukla röportaj türünde kadın çalışmaları üzerine kitap çalışmaları yapıyor. Yayınlanmış iki kitabı Kişer Pari Mama(Kadınlar Savaşı Reddediyor) ve Babaannemin Kızkardeşleri. 2021 Haziran ayında DDA’nın ekibine editör olarak katıldı.

Demet Şöhret Boz – Dijital Medya ve İçerik Sorumlusu

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 2015 yılından itibaren çeşitli reklam ajanslarında sosyal medya ve içerik editörü olarak çalıştıktan sonra 2020 yılında Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nde proje bazlı olarak dijital iletişim uzmanlığı görevini üstlendi. 2021 Haziran ayı itibarıyla DDA’da sosyal medya ve içerik sorumlusu olarak çalışıyor.

Nilüfer Demiroğlu – Saha ve Kampanyalar Sorumlusu

Lisans eğitimini TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 2018 Mayıs-2018 Eylül döneminde TÜSİAD Ankara Temsilciliğinde stajını gerçekleştirdi. 2019 Ağustos-2020 Nisan döneminde Denge ve Denetleme Ağı’nda stajyer olarak, Mayıs 2020 – Mart 2021 arasında Proje Asistanı olarak çalıştı. 2021 yılı Nisan ayından bu yana DDA Saha ve Kampanyalar Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

Yeşim Özgel – DDA Projesi Mali ve İdari İşler Sorumlusu

1975 Ankara’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Özel Yükseliş Kolejinde tamamladı. 2000 yılında Anadolü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2001-2011 yılları arasında Tıbbi İlaç Tanıtım ve Satış Mümessiliği, Bölge Sorumlusu ve Satış Yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda görev aldı. 2011-2016 yılları arasında Üst Düzey Yönetici Asistanlığı yaptı. Ocak 2017 – Mart 2019 arasında Denge ve Denetleme Ağı sekreteryasında Lojistik ve İdari İşler Sorumlusu olarak çalıştı. Nisan 2019’dan itibaren Mali ve İdari İşler Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

Yasemin Bingöl - DDA Ofis Sorumlusu

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN