Denge ve Denetleme Ağı Mart Bülteni Yayında

Denge ve Denetleme Bültenimizin Mart Sayısından Herkese Merhaba;

Mart sayımızda yeni torba kanunda en çok tartışılan maddeleri, 14 Mart’ta TBMM’ye sunulan yeni seçim düzenlemesini başlıklarımıza taşıdık. Elbette Mart ayının öne çıkan bir diğer gündemi AK Parti tarafından TBMM’ye sunulan kadına yönelik şiddetin önlenmesine ve sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin değişiklikleri içeren 18 maddelik kanun oldu. Ağımızın üzerinde titizlikle çalıştığı, Denge ve Denetlemeli Bir Parlamenter Sistem Çalıştayı ve çalıştay sonrası hazırladığımız raporumuzun içeriğiyle de örtüşen Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmaları da ayın en çok tartışılan gündemlerindendi.

Bu ay da ağımızın çalışma alanları kapsamında öne çıkan gelişmeleri denge ve denetleme ölçütlerine uygun olarak değerlendirerek sunuyoruz. Denge ve Denetleme Ağı’nın Anayasa, Yasama, Yürütme, Yargı, Yerel Yönetim, Medya, Sivil Toplum Reform grupları ile birlikte ve Toplumsal Cinsiyet Eylem Planı çerçevesinde ayrı ayrı ele aldığımız güncel gelişmelere denge ve denetleme merceğinden bakmaya devam edeceğiz.

Şimdi gelin, Türkiye için oldukça hareketli geçen bu ayın Denge ve Denetleme değerlendirmesine birlikte bakalım ve işleyen bir denge denetleme sistemine bir adım da olsa yaklaşalım.

Okumak için tıklayınız: https://paply.org/5e4

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN