Denge ve Denetleme Ağı Bülteni Temmuz - Ağustos Sayısı Yayında

Yaz ayları siyasetin, bürokrasinin sakin dönemleridir. Gelin görün ki yaklaşan seçim ve seçimin ne zaman olacağına ilişkin tartışmalar, ekonominin gidişatı ve bu konuda atılan adımlar, tartışmalı yargı kararları, bir türlü dinmeyen diplomatik gelişmeler derken 2022 yazı pek de sakin geçmedi. Hal böyle olunca Denge ve Denetleme Bülteni’nin merceğine de pek çok gelişme yansıdı.

Denge ve Denetleme Ağı’nın Anayasa, Yasama, Yürütme, Yargı, Yerel Yönetim, Medya, Sivil Toplum Reform grupları ile birlikte ve Toplumsal Cinsiyet Eylem Planımız çerçevesinde ayrı ayrı ele aldığımız güncel gelişmeleri denge ve denetleme ölçütleriyle değerlendirmeyi sürdürüyoruz.

CHP'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla hazırladığı kanun teklifi, Danıştay'dan beklenen İstanbul Sözleşmesi kararı, iptal edilen KPSS, festival ve konserlerin iptalleriyle ilgili son durumlar, Ağustos'ta gündeme oturan şarkıcı Gülşen'in tutuklanması ve sonrası gelişmeler, Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde basın açıklaması yapmak isteyen özel sektör öğretmenlerine polis izin vermemesi üzerine yaşananlar ve tüm bu gelişmelere dair yapılan açıklamalarla karşınızdayız.

Sağlıklı işleyen bir denge denetleme sistemine bir adım daha yaklaşmak dileğiyle,

Keyifli okumalar…

Okumak için tıklayınız.

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN