Denge ve Denetleme Ağı Bülteni Eylül Sayısı Yayında

Eylül ayı bültenimizde gündemdeki sıcak gelişmelerden sizler için seçtiğimiz başlıkları her bültenimizde olduğu gibi denge ve denetleme merceğinden sunuyoruz. Aylık bültenlerimiz aynı zamanda her ayın sonunda geçtiğimiz ayın gündemini değerlendirme fırsatı bulduğumuz bir mecra oluşturuyor.

Bu ay Adli yıl açılışındaki başlıkları somut önerilerle paylaşırken, nefret yürüyüşü ve ardından gelen tepkileri de değerlendirdik. Cumartesi Anneleri basın açıklaması yasağı ve Sayıştay raporu da merceğimize takılan önemli gelişmelerden oldu.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı'nın ardından üçüncü ittifak Emek ve Özgürlük İttifak’ı adıyla kurulan ittifakı da konu başlıklarımız arasına taşırken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davayı da denge ve denetleme perspektifiyle sizler için derledik.

Ekim ayı yeni yasama yılının açılışıyla önemli gündem başlıklarıyla gelirken bir sonraki bültenimiz için şimdiden hazırlıklara başladık. Siz de hızla akan gündemde merceğinize takılanları bizlerle paylaşıp bültenimize katkı sağlayabilirsiniz.

 

Eylül ayı bültenimizi okumak için tıklayınız. 

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN