Genç Düşünce Enstitüsü'nden Gönüllü Hakları Yasa Tasarısıyla İlgili Açıklama

279 Sivil Toplum Örgütü'nün katılımıyla “Gönüllü Hakları Yasa Tasarısı” hazırlayan Genç Düşünce Enstitüsü Başkanı Muratcan Işıldak, PencereTV’ye önemli açıklamalarda bulundu. Işıldak “Gönüllülük Yasa Tasarısı içerisinde Amaç, Tanımlar, Gönüllü Kişi Olma Şartları, Gönüllülerin Hak ve Yükümlülükleri, Gönüllü Hizmeti Alan Gerçek veya Tüzel Kişinin Hak ve Yükümlülükleri, Gönüllülük Sözleşmesinin İçermesi Gereken Unsurlar, Gönüllülük Çalışma Süreleri, Gönüllülük Kartı içeriği gibi konular yer almaktadır.” dedi.

Yasa ile ilgili görüşleri Genel Müdürlüğe yazılı olarak sunduklarını belirten Başka Işıldak “Yasa Taslağının ismi Gönüllülük Kanunu Yasa Taslağı, 2020 yılında bu taslağı ilk biz hazırladık. Bu taslakla ilgili siyasilerle görüşmeler yapıldı. Bu taslak 279 sivil toplum örgütü ile birlikte yapıldı. Makedonya ve Sırbistan gibi Avrupa ülkelerinde incelemeler yapıldı.” şeklinde konuştu.

Işıldak “Taslağın artıları var ancak geliştirilmesi gereke birçok yönü de bulunuyor. Bununla ilgili de değerlendirme ve görüş sunduk.” dedi.

Yazının tamamına ulaşmak için:

 

 

 

 

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN