Yerel Kadın Muhabirler Ağı’na Katılmak İster Misin?

Uçan Süpürge, “Yerel Kadın Muhabirler Ağı” projesi kapsamında, 6 haftalık çevrimiçi eğitimlere tam katılım gösteren muhabir adaylarıyla Uçan Süpürge’nin web sitesinden ve mail bülteninden “Kadın Haberleri”ni herkesle buluşturmayı hedefliyor.

Çağrısında kadınlara seslenen Uçan Süpürge, “Haberciliğe toplumsal cinsiyet eşitliği merceğinden bakan, kadınların sesinin daha güçlü duyulabildiği ve kadın haberlerinin görünür olabildiği alternatif bir yeni medya anlayışı yaratabilmek için bir araya gelelim” diyor.

“Yerel Kadın Muhabirler Ağı” ile koordinasyonundan editörüne, tasarımcısından sosyal medya yönetimine kadınların bir araya geldiği, güç birliği yaptığı, ortak bir e-gazeteyle ilerleyen, belki de ilk kadın haber kooperatifinin yaşama geçtiği bir örgütlü yapıya dönüşen, bağımsız, toplumsal cinsiyet eşitliği penceresinden habercilik yapan yeni medyanın yaşama geçirilmesi amaçlanıyor.

Yerel Kadın Muhabir Ağı’nda yer almak isteyenler aşağıdaki linkten başvuruda bulunabilir. Son başvuru tarihi 2 Ocak 2023 I 23.59

https://forms.gle/rtCcv8Xgqojr3wPb6

Farklı düşünüyoruz, bir arada çözüyoruz!
BİZE KATILIN